Календар

Січень 2022
П В С Ч П С Н
« Гру    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Галерея


Адреса: Україна, 54030,
м. Миколаїв,
вул. Нікольська, 34

city Mykolaiv 34,
Nikolska street
54030, Ukraine

Тел.: (0512) 37-86-06,
37-86-26, 37-86-17
Тел. довіри: (0512) 37-86-29
e-mail: arkasgymn1@ukr.net

Історія гімназії         

Перша українська гімназія бере свій початок з 1863 року, коли було відкрито Миколаївське жіноче училище I-го розряду (26.06.1863 р.). З 1864 до 1870 року — Миколаївське Маріїнське жіноче училище I-го розряду. З 20. 09. 1870 року — Миколаївська перша Маріїнська жіноча гімназія, яка працювала до 1918 р. Пізніше — середня школа №5. З 1993 року в цій будівлі, яка споруджена у 1890 — 1891 р. р., почала працювати Українська педагогічна гімназія, яка реорганізована 12.01.1998 у Першу українську гімназію.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 104-р гімназії присвоєно ім’я Миколи Аркаса, видатного українського історика, композитора, громадського діяча.

Будинок Першої української гімназії імені Миколи Аркаса по вул. Нікольській, 34 включений до державного списку нерухомих пам’яток архітектури місцевого значення, як будинок школи, де навчався В. Хоменко, юний розвідник, учасник підпільної організації “Миколаївський центр”, та як будинок Маріїнської гімназії, збудований у 1892 р. за проектом архітектора С. О. Штукенберга.

Мова навчання – українська.

Перша українська гімназія – загальноосвітній навчальний заклад ІІ – ІІІ ступенів з поглибленим вивченням української та англійської мов, який здійснює науково — теоретичну, загальнокультурну підготовку учнів. Головна мета гімназії – надання обдарованим і здібним дітям оптимальних можливостей для отримання різнобічної освіти, реалізація творчих здібностей і нахилів дітей в ім’я збагачення інтелектуального потенціалу як найвищої цінності нації, відродження й утвердження національної культури, духовної єдності громадян України.

1863 року Миколаївське жіноче училище I-го розряду спочатку було в пристосованих приміщеннях морського відомства-колишнього будинку Штаба флоту. Протягом 1890 – 1892 років за проектом міського архітектора Є.А.Штукенберга, у кварталі між вулицями Адміральською, Бульварною (нині Пушкінською) та Нікольскою було побудоване спеціальне приміщення для Маріїнської жіночої гімназії, та ще й за всіма вимогами педагогічної науки. Це була одна з найбільших споруд, створених в той період: по фронту вона займає майже всю ширину кварталу. Вирішене у формах псевдоренесансу, будівля має по головному фасаду три енергійно виступаючих ризаліти, центральний з яких розчленований пілястрами. Продумане компонування має вдало знайдені пропорції, чітка планувальна схема свідчать про безумовну майстерність архітектора. На невеликому просторі перед цією спорудою було проведено майстерне озеленення – висаджені акації і хвойні дерева. Сквер спроектований з доріжками у вигляді Андріївського прапора і фонтаном посередині (мав назву Аркасівського). Згоду та доручення на будівництво цієї пам’ятки архітектури місцевого значення дав М. А. Аркас, Миколаївський воєнний губернатор генерал – ад’ютант,

Нині у цьому приміщенні знаходиться Перша українська гімназія імені Миколи Аркаса (раніше– СШ (середня школа)  №5).

Жіноча прогімназія відкрилась у складі чотирьох класів:1,2,3,4-й; з серпня 1865 р.відкрився 5-й клас,  з серпня 1866 р. – 6-й клас, і підготовчі класи. З серпня 1867 року відкрився педагогічний клас. З вересня 1870 р. було врішено залишити сім класів і 8 – й додатковий (педагогічний). У 1877 році кількість гімназисток Маріїнської жіночої гімназії досягла 317 чоловік.Директором у цей час був Олексій Федорович Смірнов.

12-го грудня 1874 р.  о другій годині дня гімназію відвідав Государ Імператор Олександр Миколайович і особисто задавав питання  ученицям на французькій і німецькій мовах. З листопада 1874 р. було введено викладання латинської мови.

7-го липня 1880 року за клопотанням педагогічної ради Миколаївської Маріїнської жіночої гімназії  Государ Імператор дозволив поставити в рекреаційній залі гімназії  портрет Миколи Андрійовича Аркаса.

Почесним попечителем гімназії був віце-адмірал Мязговський Олександр Іванович.

За 1870 – 1917 рр Маріїнська жіноча гімназія випустила 1410 дівчат, які були вже підготовлені до життя.

Перший випуск неповної середньої школи №5 був у 1926 році, а повної середньої — у 1936 р. Усього до 1941 року було 6 випусків.

До 1932 року школа була російською, а в 1932 році її перевели на українську мову навчання, якою на той час не володіли навіть учителі.

1937 рік — страшний рік апогею сталінських репресій, не оминув він і СШ №5. 15 листопада до розстрілу були засуджені: вчителька української мови і літератури Автутова Лідія Іванівна та вчитель біології Віхтоденко Ілля Іванович.

У роки війни школа не працювала, а в її приміщенні розташовувався інтернат, пізніше шпиталь.

У школі №5 навчався юний розвідник Віктор Хоменко.

Після війни зусиллями батьків і учнів було відновлено існування СШ№5, а навчання в школі знову проводилося російською мовою.

У 1944 -1949 роках учні СШ№5 навчались у приміщенні СШ№15. Лише в травні 1949 року школі було повернено її приміщення.

В 50-ті роки в школі був уведений Учнівський квиток, у якому були записані всі правила для учнів.

З 1954 року після постанови Ради Міністрів СРСР від 17.07.1954 р. «Про введення спільного навчання в школах Москви, Ленінграда та інших містах» школа стає мішаною: почали навчатися разом хлопці і дівчата.

Починаючи з 50-х років, особливо спостерігаємо посилену русифікацію навчання. Це і перехід на російську мову навчання, і відсутність гуртків з української мови і літератури, і, можна сказати, масове звільнення учнів від вивчення української мови та літератури (із 67 випускників 1964-1965 н.р. вивчало українську мову лише 29, а решта 38 чоловік були звільнені).

Згідно з положенням про базове підприємство загальноосвітньої школи була організована плідна співпраця СШ № 5 з підприємством «Миколаївбуд» (кер. Будзай), військовими частинами. Значна увага приділяється військово-патріотичному вихованню учнів. Підтримується дружба з ветеранами 15-ї Сиваської дивізії, яка до війни стояла в нашому місті. Відкрито музей бойової слави.

Школа стає центром виховної роботи в мікрорайоні.

З 1993 року розпочався новий етап в діяльності закладу. Почала діяти українська педагогічна гімназія відповідно до Розпорядження представника Президента України по Миколаївській області від 16.08.1993 р. № 409. Сьогодні – це Перша українська гімназія імені Миколи Аркаса, яка на конкурсній основі здійснює пошук обдарованих і здібних учнів, виховує талановитих, розумних, інтелектуально розвинених дітей. Плекає майбутню національну еліту, готує справжніх патріотів своєї держави, вірних та відданих синів України.

Методологічну основу освіти в гімназії складають педагогічні погляди Г.Сковороди, Т.Шевченка, С.Русової, О.Духновича, М.Грушевського, М.Аркаса, В.Сухомлинського та багатьох інших творців української культури, педагогічної думки й науки.

Фундаментальними компонентами методології є створена українським народом система поглядів, переконань, ідеалів, а також традицій, звичаїв, обрядів, практичних дій, які покликані сприяти духовному росту української нації, вихованої у дусі її культурно-історичної спадщини.

Колектив гімназії успішно працює над реалізацією головної мети -  розвиток і формування соціально свідомої, працелюбної, творчої особистості, яка має глибокі знання, володіє науковими засадами пошуково-дослідницької діяльності, гуманістичним світоглядом; створення умов і психологічного клімату в колективі для виявлення обдарованих дітей та розвитку їхніх креативних  здібностей, для розкриття творчих можливостей учителя.

У 1993 р. було відкрито лише п’ять гімназійних класів з українською мовою навчання: 1(5)-А,  1(5)-Б,  2(6)-й, 4(8)-й, 6(10)-й класи. Випускників першого випуску з повною гімназійною освітою (7 років) у 2000 році було 51 чол., серед них золоті медалісти Казанжи Олександра, Плехова Ірина, Юрченко Олена, срібна медалістка Краснова Ірина, Плехова І. (учитель Волошина Н. Ф.) стала переможцем ІV етапу Всеукраїнської чнівської олімпіади з української мови та літератури.

У 2005 році було 15 класів, в яких навчалось 432 учні.

На 1 вересня 2013 р. (гімназії – 20 років) навчалось у 14 класах 375 учнів.

З 10 класу здійснюється навчання за профілями: гуманітарно-педагогічний і філологічний, – з 8 класу поглиблено вивчають українську (англійську) мову.  Всі учні опановують дві іноземні мови. Уведені курси за вибором: російська мова, літературний переклад, країнознавство, бізнес-курс англійської, французької або німецької мови . У 10 – 11 класах учні вивчають латину, культуру мовлення і стилістику української мови та основи риторики.

З метою профорієнтації введені спецкурси з основ журналістики, педагогіки та психології.

Із 46 учителів, які працюють у гімназії, мають вищу категорію–34, першу–7, звання ” вчитель-методист”–13, “старший учитель”–11, “Заслужений працівник освіти України” – 1, “Заслужений учитель України” – 1, кандидатів наук – 4. Традиційні в гімназії: конкурси педагогічної майстерності, дистанційні науково-практичні конференції, педагогічні читання, круглі столи, фестивалі педагогічної майстерності, методична панорама «Мої педагогічні знахідки» тощо.

З дня створення закладу ветеранами педагогічної праці є Волошина Н. Ф., Бережна Г. І., Лютер Л. В., Тарновська А. Г., Аристова Л. С., Кан І. Б., Рада І. М., Трегубова С. О., Хорошева Т. Г.,  Ніколенко С. І., Махов В. В., Компанієць С. В., Стамат Т. В., Садова Л. П.,  Калиновська Г. М., Лагодна О. В., Чернявська О. В., Бордовська А. М., Геллер Т. В., Іванченко Т. І., Разумова Х. Р., Коросташевець В. О., Мороз А. Ю., Яблунівська Є М., Потапенко Т. І.,Герасімова С. Г., Овчаренко К. Ф,  Деякі з них на заслуженому відпочинку.

Однією з особливостей освітнього процесу в закладі є участь дітей у пошуково-дослідницькій роботі, завдяки якій формується творча особистість, розвиваються творчі здібності учнів, життєві компетенції.

За роки життєдіяльності закладу перемог на Всеукраїнських олімпіадах ІІ – ІV етапів – 1234, Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України ІІ – ІІІ етапів – 171.

 Семчишин Дмитро, випускник гімназії 2007р., золотий медаліст, переможець IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури 2006, 2007 років (учитель Денисова С. П.), упродовж 2 – х років отримував стипендію Президента України, закінчив Київський національний університет імені Т. Шевченка. Стипендію Президента України у 2013-2014 навчальному році отримувала  Дерун Віталія, учениця 4(8)- А класу, як переможець ІІІ Міжнародного мовно – літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Г. Шевченка, у 2014-2015 навчальному році- Мачула Ангеліка, учениця 5(9)- А класу.- переможець IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури 2014 р. (учитель Чернявська О. В.).

Стипендію Кабінету Міністрів України отримували Асауленко Вікторія, випускниця гімназії 2009р., срібна медалістка, переможець IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури 2008, 2009 років(учитель Яценко Н. А.) – закінчила  Чорноморський державний університет імені Петра Могили, Байдуганова Марія, випускниця гімназії 2011р. (студентка Чорноморського державного університету імені Петра Могили),  Платонова Анна, випускниця гімназії 2012р., срібна медалістка (студентка Київського національного університету імені Т. Шевченка) за неодноразову перемогу на ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури.

Стали переможцями IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад  з української мови та літератури у 1997 р. Кіпер Анастасія (учитель Ткаченко Г. Г.), Плехова Ірина у 2000 р. (учитель Волошина Н. Ф.), Фальова Світлана у 2001, 2002 рр. (учитель Чернявська О. В.), Бойченко Людмила у 2003 р. (учитель Чернявська О. В.), Мачула Ангеліка у 2014, 2016, 2017 рр (учитель Чернявська О. В.) з німецької мови  2004, 2005, 2006 років була Фетова Кристина (учитель Бордовська А. М.), з правознавства 2010, 2011, 2012 рр- Іванюк Марина (учитель Корсун М. А.) , у 2013 р.- Скалій Анастасія (учитель Корсун М. А.), з історії у 1996 р. Іванов Олександр (учитель Майборода Л. М.), Рузанова Валерія у 2016 р.(учитель Корсун М. А.), Цуркіна Марія у 2017 р.(учитель Тарновська А. Г.).

Для вшанування пам’яті видатного земляка  М.М. Аркаса в центральній рекреації приміщення встановлено його скульптурну фігуру, барельєф. У музеї історії гімназії (відкрито 01.09.1998 року та оновлено до 15 річниці Незалежності України) створено тематичну експозицію, яка присвячена життю і творчості родини М.Аркаса. З 1994 року проводяться  Аркасівські читання за підсумками пошуково-дослідницької діяльності учнів, аркасівський тиждень (січень). Здійснюється співпраця з Христофорівською ЗОШ І-ІІІ ступенів Баштанського району Миколаївської області. За результатами навчального року кращі учні 10 – 11 класів нагороджуються благодійною грошовою премією імені Миколи Аркаса.

У 1993 – 1994 році були започатковані свята: Гімназії (1 грудня), Рідної мови (9 березня), Матері (травень); українські вечорниці, козацькі розваги, які стали традиційними.

На честь 5-ї річниці закладу 1 вересня 1998 року відкрито музей історії гімназії за підсумками участі у Всеукраїнському проекті “Слідами історії” (керівник Бережна Г. І.), а з 1 грудня 1998 року  започатковане періодичне видання – газета “Гімназійна родина”.

З 1994 року випущено в життя 1035 гімназистів, серед них 73 медалістів. Усі випускники навчаються у вузах або закінчили їх і працюють у різних сферах життєдіяльності, займаються науковою роботою.

Гімназія стала одним із кращих закладів у Миколаївській області, бо чітко виконує своє головне завдання: пошук обдарованих і здібних дітей, підготовка високоінтелектуальної освіченої молоді, плекання майбутньої національної еліти. Вона продовжує кращі традиції Маріїнської жіночої гімназії, середньої школи № 5 імені Віктора Хоменка.

За 28 років створено освітній простір для задоволення потреб дітей і батьків, у якому здійснюється особистісно зорієнтоване навчання й виховання, формується життєва компетентність учнів, розвиваються творчі обдарування гімназистів.

Заклад  став лауреатом Всеукраїнського конкурсу ”100 кращих шкіл України-2006” у номінації  ”Школа педагогічного пошуку”,  удостоєний Почесного звання «Лідер сучасної освіти» за багаторічну науково-педагогічну діяльність по інноваційному розвитку освіти України (2009р.). Гімназія нагороджена Почесними дипломами МОН України та АПН України за розробку і упровадження у навчально-виховний процес інноваційних освітніх технологій ( за підсумками участі у Всеукраїнській ІІІ та ІV виставці-презентації «Інноваційні технології навчання» – 2006, 2007 рр), за вагомий внесок у модернізацію національної системи освіти (Міжнародна виставка «Сучасні навчальні заклади-2010»), за високі творчі досягнення в інноваційному оновленні національної системи освіти (Дванадцята міжнародна виставка навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2009»),за плідну науково-педагогічну діяльність по удосконаленню змісту навчально – виховного процесу (Міжнародна виставка «Сучасні навчальні заклади-2011»). Заклад нагороджено дипломом Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2012» за активну роботу з модернізації системи освіти.

Колектив гімназії здобув перемогу і отримав золоті медалі

                на ІІІ та IV Національних виставках – презентаціях “Інноватика в сучасній освіті” (2011, 2012 рр),

               VI Міжнародному форумі “Інноватика в сучасній освіті”(2014 р.),

V  Міжнародній виставці “Сучасні заклади освіти – 2014″ в номінації «Діяльність навчальних закладів з розвитку міжнародної співпраці»,

Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2017», V International exhibition World Edu в номінаці “Компетентнісний підхід – основа якості змісту навчально – виховного процесу в закладах освіти”, 

  Десятій Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» (Eighth International exhibition World Edu)  в номінації “Інноваційне освітнє середовище: нові виклики та сучасні рішення” (диплом  та грамоту НАПН України, ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти”) за активну участь і презентацію інноваційних технологій навчання (23-25.10.2018 р.),

 XI  Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» у номінації «Упровадження інноваційних підходів, методів і форм при викладанні предметів природничо – математичного циклу» та диплом МОН України і НАПН України (22 – 24 .10. 2019 р.),

 ХІІ  Міжнародній виставці  ” Сучасні заклади освіти – 2021″ у номінації  “Упровадження державних стандартів освіти” та диплом від МОН України та НАПН України (26- 28.05.2021 р.).

.У обласному конкурсі на кращу модель загальноосвітнього навчального закладу нового типу колектив гімназії  посів І місце (2007 р.).

Відповідно до рішення Миколаївської РЕР з питань ліцензування та атестації навчальних закладів від 07.06.2010р., протокол №3Є наказу УОН Миколаївської облдержадміністрації від 07.06.2010 р. №466 гімназію визнано атестованою з відзнакою.

Гімназія отримала відзнаку «Освіта Миколаєва-2011» у номінації «Педагогічний пошук», «Освіта Миколаєва-2013» у номінації «Психологічний супровід закладу».

 Є призером громадської акції «Флагмани освіти і науки України» (2012р.), нагороджений грамотою за вагомий внесок у розвиток освіти і науки України).

У різні часи керманичами нашого закладу були:

1935-1940рр — Гурєєв Анікій Романович

1944-1964рр — Голуб’ятникова Антоніна Олексіївна

1964-1982рр — Томащук Марія Семенівна

1982-1984рр — Філімонов Микола Федорович

1984-1986рр — Халамендик Володимир Данилович

1986-1993рр — Федорова Лідія Кирилівна

З 1993р— Бережний Сергій Васильович

Учні, які отримали державні відзнаки:

Стипендія Президента України:

 Семчишин Дмитро (2005-2006,2006-2007),

 Дерун Віталія (2013-2014),

 Мачула Ангеліка (2014-2015)

Підгородинська Поліна (2019 – 2020).

Стипендія Кабінету Міністрів України:

Асауленко Вікторія (2008-2009),

Байдуганова Марія (2011-2012),

Платонова Анна (2012-2013)

Форись Ілля(2018 – 2019)

Красіна Катерина (2020-2021).

                Чарівний вогник знань, моя гімназіє,

           В усі світи із вдячністю несуть твої випускники!

           Для них ти залишаєшся назавжди

           Колискою тепла  і  доброти!

                      Ольга Нотич (Біла), випускниця гімназії 1996р.

Друковані матеріали авторів про гімназію

(з 2010 р.)

Ковальчук Татьяна. Помним и чтим.//газ. «Рідне Прибужжя» – 13.02.2010р.-№17.

Колесник Анатолій. Свято рідної мови.// газ.»Український південь» – 31 березня 2010р.- №11 – С.7

Маляров Анатолій. Первая – она и есть первая //газ.»Южная правда» – 25 марта 2010г.- №- С.3

Колесник А. Ти найкраща у світі, бо рідна моя // газ.”Відкритий урок”. – 2010- 23березня. – С. 4

Наточа Екатерина. Вундеркиндам везде у нас дорога.//газ.»Вечерний Николаев» – 2010 – 18 мая – С.3

Наточа Екатерина. Родителям – цветы и песни.// газ.»Вечерний Николаев» – 2010 – 20 мая – С.8

Романюк Я. «Золотая арфа»: молодые лица, молодые голоса (про перем. Семчишина Д.) //газ.»Южная правда» – 26 октября 2010г.- №118- С.3

Марущак Вера. Директор – отличник и лауреат// газ.»Вечерний Николаев» – 2011 – №6 – 20 января – С.5

Марущак В. Духовний син великого Аркаса//газ.»Відкритий урок» – 2011- №5 –5 лютого 2011 – С.1

Сайковский Александр. «Учитель года – 2011»:лучшие из лучших (о Геллер Т. В.) газ.»Вечерний Николаев» – 2011 – №19 – 19 февраля – С.1-2

Сайковский Александр. Пятерка лучших (о Геллер Т. В.) //газ.»Южная правда» -2011.- №19- 19 февраля – С.1

Тупайло Семен. Юность, опаленная войной.//газ.»Южная правда» – 2011.- №20- 22 февраля – С.3

Две школьницы – победительницы юбилейного шевченковского конкурса// газ. «Вечерний Николаев» – 2011 – №36 – 31 марта – С.8

Кто учился, тот и победил// газ. «Вечерний Николаев» – 2011 – №36 – 31 марта – С.3

Марущак Віра. Свого навчайтесь і чужогоне цурайтесь//газ. «Відкритий урок» – 2011- №10-11 – 22 березня– С.3

Марущак Віра. Світ належить оптимістам (Лідери освіти) //ж. «Директор школи.Шкільний світ» – 2011- №4- С.94-95

Оголошення про набір дітей.//газ.»Южная правда» – 2011.- №85- 11 августа- С.4

Нікітіна О. В. «Корабели з Першої української гімназії презентували проект «Aquavitaest»:Реконструкція системи водоочищення у м. Миколаєві»//газ.»Український південь» – 2011 -№31 – С.6

Наточа Екатерина. Знай наших! Каждому дали по медали.// газ.»Вечерний Николаев» – 2011 – 29 октября – С.3

Оголошення про набір дітей.//газ.»Южная правда» – 2011.- №121- 3 ноября- С.6

Наточа Екатерина. Пели, танцевали, лучших отмечали.// газ.«Вечерний Николаев» – 2011 – 8 декабря – С.5

Колесник Дарья. Первая украинская гимназия имени Николая Аркаса отметила свое 18-летие//Николаевская областная интернет-газета.-Новости N 09.12.2011

Первой украинской гимназии-18 лет//газ.»Южная правда» – 2011.- №137 – 10 декабря – С.1

Первая украинская гимназия: праздник совершеннолетия //газ. «Новая николаевская газета» – 2011-№50 – 14-20 декабря – С.1

Мовно – літературний конкурс// газ. «Відкритий урок» – 2012- №5 – 1 лютого– С.3

Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з іноземної мови// газ. «Відкритий урок» – 2012- №5 – 1 лютого– С.3

Романюк А. Первая, аркасовская: у чистого источника духовности// газ.»Южная правда» – 2012- №21 – 25 февраля – С.2

На IV этапе … олимпиады по правоведению… II место заняла Марина Иванюк// газ. «Вечерний Николаев» – 2012 – 5 апреля – С.1

Наточа Екатерина. Для Би-Би-Си- о Николаеве.// газ.»Вечерний Николаев» – 2012 – 14 апреля – С.4

Две школьницы…шестиклассница…Ангелика Мачула… //газ. «Вечерний Николаев» – 2012 – 19 апреля – С.1

Тонковид Виктория, Кремко Александр. Они ушли со школьного двора. (Фоторепортаж)// газ. «Вечерний Николаев» – 2012 – 5 мая – С.1

Образование XXI века. Последний звонок – первый шаг во взрослую жизнь. (Фоторепортаж)// газ. «Южная правда» – 2012 – 5 мая – С.1

Первая украинская гимназия…стали победителем «Щоденник.ua»… //газ. «Вечерний Николаев» – 2012 – 31мая – С.1

Умным детям – стипендия мэра, наставникам – спасибо. //газ. «Вечерний Николаев» – 2012 – 2 июня – С.4

Андрієва Ярослава, Щабельська Тетяна. Для нас перша українська – найкраща! //газ. «Вечерний Николаев» – 2012 – №71 – 26 июня – С.2.

ОбразованиеXXI века. Первая гимназия: ребенок – личность. .//газ. «Южная правда» – 2012.- №87- 9 августа- С.4.

Якісна освіта. Оголошення про набір учнів.//газ.»Южная правда» – 2012.- №87- 9 августа- С.4.

Наталия Христова. Большой николаевский «педсовет» //газ. «Вечерний Николаев» – 2012 – №96 – 28 августа– С.2.

Гордість освіти – розумні діти..//газ. «Відкритий урок» – 2012- №№26 – 29 – 30.08.12-С.1.

Наточа Екатерина. Совершенству образования нет предела. //газ. «Вечерний Николаев» – 2012 – №124 – 30 октября – С.2.

 Наточа Екатерина. Новый учебный год – стартовал.(В Первой украинской гимназии…- 20 лет) //газ. «Вечерний Николаев» – 2013 – №98 – 3 сентября – С.1-2.

Струк Йосип. Ювілей гімназії. Славний Миколаївський заклад. .//газ. «Відкритий урок» – 2013- №№30-31 – 3 жовтня -С.1-2.

Семен Тупайло. Земна орбіта Віри Марущак.//газ.»Слово Просвіти»-2013- №44 7-13 листопада – С.14.

Виктория Тонковид. Первая украинская гимназия: два юбилня в один день//газ. «Вечерний Николаев» – 2013 – №136 – 30 ноября – С.1.

“Единая страна” – николаевские школьники уверенны в том, что в Украине все будет хорошо (ФОТО,ВИДЕО) 16 апреля 2014 р. http://mycity.mk.ua/

На Миколаївщині проведено обласний екологічний флеш-моб «Приєднайся до Дня довкілля – посади калину»18 квітня 2014 р. http://www.mon.gov.ua/ua/regionalnews/31692-na-mikolayivschini-provedeno-oblasniy-ekologichniy-flesh-mob-priednaysya-do-dnya-dovkillya–posadi-kalinu

На Миколаївщині проведено обласний екологічний флеш-моб «Приєднайся до Дня довкілля – посади калину». 17 квітня 2014 р. http://www.oblosvita.mk.ua/index.php/novyny/1877-na-mykolaivshchyni-provedeno-oblasnyi-ekolohichnyi-flesh-mob-pryiednaisia-do-dnia-dovkillia-posady-kalynu

Ученики николаевской гимназии имени Аркаса в знак любви к Украине высадили калину во дворе школы. 17 Апреля, 2014.  http://nikvesti.com/news/public/52306

Хорошие выросли дети//газ. «Вечерний Николаев» – 2014 – №63 – 27 мая – С.3.

Козлов Станислав. Последний звонок – шаг во взрослую жизнь//газ. «Вечерний Николаев» – 2014 – №65 – 31 мая – С.3.

Студенты и преподаватели николаевской «аграрки» посетили детей-переселенцев из Донбасса -11.09.2014  http://times.mk.ua/images/TEMPLATE/logo_f.png

Учащиеся Первой украинской гимназии имени Николая Аркаса выпустили в николаевское небо голубей как символ мира и согласия  Источник:  nikvesti.com 13 Сен. 2014

В день 225-летия Николаева гимназисты сложили карту единства Украины и выпустили в небо белах голубей  Мой город N – 13.09.2014  http://mycity.mk.ua/?p=165560

Учащиеся Первой украинской гимназии имени Николая Аркаса выпустили в николаевское небо голубей как символ мира и согласия НикВести  12 Сентября, 2014

 Участь вихованців Першої української гімназії у Всеукраїнській акції “Лист пораненому» http://zavuch.at.ua/publ/sogodennja_mikolajivskoji_osviti/2014_2015_n_r/ /36-1-0-1165

Вміння йти до мети. .//газ. «Відкритий урок» – 2014- №№27 – 28 – 3 жовтня – С.1.

 Станислав Козлов, Александр Кремко. Юные казаки показали свою удаль//газ. «Вечерний Николаев» – 2014 – №123 – 18 октября – С.1.

Гордість України – міста-ювіляри 2014./Уп.:О. В. Макаренко, В. О. Погорелова/ Перша українська гімназія імені Миколи Аркаса. //Х.:ФО-П Макаренко О. В., 2014 – С. 49

Флешмоб “Мир Україні!” в Першій українській гімназії ім. Аркасаhttp://zavuch.at.ua/publ/sogodennja_mikolajivskoji_osviti/2014_2015_n_r/fleshmob_mir_ukrajini_v_pershij_ukrajinskij_gimnaziji_im_m_arkasa/36-1-0-1265

Лауреати Міжнародного форуму//газ. «Відкритий урок» – 2014- №33-34 – 18 листопада– С.2.

Александр Кремко. Мы прощаемся со школою. //газ. «Вечерний Николаев» – 2015 – №58 – 30 мая – С.1.

Елизавета Безушко. Вдохновляйте детей, если хотите изменить мир//газ “Вечерний Николаев”, № 69 , № 70 (3983),  27 Июня 2017г. http://www.vn.mk.ua/stories.php?id=31833

Аркасовские чтения открывают новые возможности и сближают николаевских школьников Источник: /izvestia.nikolaev.ua/news/аркасовские-чтения-открывают-новые-в/

В Первой украинской гимназии прошли традиционные Аркасовские чтения http://nikolaev24.com.ua/news/v-pervoj-ukrainskoj-gimnazii-proshli-traditsionnye-arkasovskie-chtenija

Николаевская гимназия провела традиционные Аркасовские чтения http://nikolaev24.com.ua/news/nikolaevskaja-gimnazija-provela-traditsionnye-arkasovskie-chtenija

Заслуженную золотую медаль получила николаевская гимназия. 20 марта 2017 http://izvestia.nikolaev.ua/news/заслуженную-золотую-медаль-получила/

Медаль — аркасовской гимназии. газ. Вечерний Николаев №33. 23 марта 2017 г. http://www.vn.mk.ua/stories.php?id=31005

Освітні заклади Миколаївщини здобули призові медалі у Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти». Миколаївська правда. 21.03.2017http://www.nikpravda.com.ua/osvitni-zakladi-mikolayivshhini-zdobuli-prizovi-medali-u-mizhnarodnij-vistavtsi-suchasni-zakladi-osviti/

Очередная победа николаевских школьников: Мария Цуркина выиграла Всеукраинскую олимпиаду по истории 28 марта 2017 Известия Николаевские. izvestia.nikolaev.ua  /news/очередная-победа-николаевских-школь/

Вера Марущак. В Николаеве есть Оксфордский учитель //газ. «Южная правда» – 2017 – №33  - 25 марта  - С.3

Наталья Христова. Едины парус и душа, судьба и родина едины//газ. Вечерний Николаев – 2017 – №45 –  22 апреля – С.3

Оголошення про набір учнів на 2017-2018 н. р.//газ. «Южная правда» – 2017.- №49- 4 мая- С.6

Александр Обрий из Южноукраинска пел свои песни николаевским гимназистам. Николаевские известия. 15. 05.2017/ Источник: izvestia.nikolaev.ua/news/александр-обрий-из-южноукраинска-пел/

Учні Першої української гімназії ім. Аркаса зустрілися з лауреатом Всеукраїнської літературної премії імені Симоненка. Джерело: Миколаївська правда.15.05.2017 http://www.nikpravda.com.ua/uchni-pershoyi-ukrayinskoyi-gimnaziyi-im-arkasa-zustrilisya-z-laureatom-vseukrayinskoyi-literaturnoyi-premiyi-imeni-simonenka/

Год свершений и юбилеев//газ. «Вечерний Николаев» – 2017– №97 – 2 сентября – С.1.

В Первой украинской гимназии Николаева выпускники учатся футуризму -24 октября 2017. Источник: izvestia.nikolaev.ua,

http://nikolaev24.com.ua/news/v-pervoj-ukrainskoj-gimnazii-nikolaeva-vypuskniki-uchatsja-futurizmu

В николаевской гимназии прошла творческая выставка работ «Визитная карточка семьи»- 25 октября 2017 Источник: izvestia.nikolaev.ua , http://novosti-mk.org/events/culture/8715-v-nikolaevskoy-gimnazii-proshla-tvorcheskaya-vystavka-rabot-vizitnaya-kartochka-semi.html

 В Николаеве на Никольской появился зеленый уголок – 26 октября 2017  Источник: izvestia.nikolaev.ua

В Николаеве прошли вечерницы -31 октября 2017. Источник: izvestia.nikolaev.ua

Перша українська гімназія імені Миколи Аркаса відзначила свій день народження. 07.12.2017 http://www.nikpravda.com.ua/persha-ukrayinska-gimnaziya-imeni-mikoli-arkasa-vidznachila-svij-den-narodzhennya/

Виховання інтелектуалів. Миколаївська правда 1 лютого 2018 р. Джерело: http://www.nikpravda.com.ua/mikolayiv-vihovannya-intelektu…/

В Николаеве состоялись «Аркасовские чтения» 3 февраля 2018.  Источник: izvestia.nikolaev.ua

Николаевская библиотека провела конференцию, посвященную 165-летию Николая Аркаса- 26.02.2018 р. Джерело:http://nikolaev24.com.ua/news/nikolaevskaja-biblioteka-provela-konferentsiju-posvjaschennuju-165-letiju-nikolaja-arkasa

Аліна Бригар. Миколаївські старшокласники зустрічались з успішним журналістом. //Миколаївська правда http://www.nikpravda.com.ua/mikolayivski-starshoklasniki-zustrichalisya-z-uspishnim-zhurnalistom/

В Первой украинской гимназии появилась новая зеленая аллея //Николаевские известия Источник: izvestia.nikolaev.uahttp://izvestia.nikolaev.ua/news/в-первой-украинской-гимназии-появила/

Рената Панфілова. Миколаїв. У Першій українській гімназії імені Миколи Аркаса відбувся День цивільного захисту//Миколаївська правдаhttp://www.nikpravda.com.ua/mikolayiv-u-pershij-ukrayinskij-gimnaziyi-imeni-mikoli-arkasa-vidbuvsya-den-tsivilnogo-zahistu/

Рената Панфілова. Подорож храмом науки. Про Першу українську гімназію імені Миколи Аркаса\\http://www.nikpravda.com.ua/podorozh-hramom-nauki-pro-pershu-ukrayinsku-gimnaziyu-imeni-mikoli-arkasa/

Завершився обласний конкурс аматорських театрів «Миколаївська Мельпомена — 2018». Газ. “Миколаївська правда”14.05.2018 р.    http://www.nikpravda.com.ua/zavershivsya-oblasnij-konkurs-amatorskih-teatriv-mikolayivska-melpomena-2018/

Многодетных мам Центрального района поздравили с Днем Матери.15.05.2018 р. http://nikolaev24.com.ua/news/mnogodetnyh-mam-tsentralnogo-rajona-pozdravili-s-dnem-materi

Прощальный вальс выпускников николаевской гимназии.25.05.2018 г. Газ.”Николаевские известия” http://izvestia.nikolaev.ua/news/прощальный-вальс-выпускников-никола/

Сьогодні останній дзвоник пролунав для більш ніж 2300 миколаївських одинадцятикласників. 25.05.2018 р. Газ.”Миколаївська правда”  http://www.nikpravda.com.ua/sogodni-ostannij-dzvonik-prolunav-dlya-bilsh-nizh-2300-mikolayivskih-odinadtsyatiklasnikiv/

В Николаеве подвели итоги фольклорного конкурса имени Н. Аркаса  30.05.2018 р. Источник: izvestia.nikolaev.ua   http://izvestia.nikolaev.ua/news/в-николаеве-подвели-итоги-фольклорно/

Оголошення про набір на вільні місця у 10,11 кл. Газ. “Южная правда”, 19.06.2018 р. (4 стор.), №65

Приятную победу завоевали николаевские гимназисты. 4 июля 2018, Источник: izvestia.nikolaev.ua

Николаевская гимназия получила заслуженную награду.  21.08.2018 р. Источник: izvestia.nikolaev.uahttp://izvestia.nikolaev.ua/news/николаевская-гимназия-получила-засл/

Николаевской гимназии исполнилось 25 лет: их приветствовали гости из прошлого. 05.09.2018 Источник: izvestia.nikolaev.uahttp://izvestia.nikolaev.ua/news/николаевской-гимназии-исполнилось-25-л/

Ученики Николаевской гимназии провели флешмоб. 07.09.2018 Николаевская область онлайн http://nk.oblast.online/news/ucheniki-nikolaevskoj-gimnazii-proveli-fleshmob/

Наталья Христова. Два юбилея Украинской гимназии//газ.”Вечерний Николаев”. 11 Сентября 2018г. http://www.vn.mk.ua/stories.php?id=35626

Учителю николаевской гимназии присвоили почетное звание газ. “Николаевские известия” 04.10.2018 р.http://izvestia.nikolaev.ua/news/учителю-николаевской-гимназии-присв/Источник: izvestia.nikolaev.ua

В Николаеве наградили директора учебного заведения газ. “Николаевские известия” 05.10.2018 р http://izvestia.nikolaev.ua/news/в-николаеве-наградили-директора-учеб /Источник: izvestia.nikolaev.ua

3 сентября в Первой украинской гимназии им. Н. Аркаса состоялся юбилейный, 25-й Первый звонок//газ. “Вечерний Николаев”.06.09.2018 г.

В николаевской гимназии организовали выставку картин. 15 октября 2018 http://izvestia.nikolaev.ua/news/в-николаевской-гимназии-организовал/Источник: izvestia.nikolaev.ua

Трогательный подарок воинам в ООС приготовили николаевские школьники. 28 октября 2018 р. http://izvestia.nikolaev.ua/news/трогательный-подарок-воинам-в-оос-при/Источник: izvestia.nikolaev.ua

Юбилей отпраздновало учебное заведение Николаева.30.11.2018 р. Источник: izvestia.nikolaev.ua//izvestia.nikolaev.ua/news/юбилей-отпраздновало-учебное-заведе/

Дом талантливых поколений. 1-4.12.2018 г.//газ. “Вечерний Николаев” (С.5).

В Николаеве проходят аркасовские дни. Источник: Николаевские известия. 17.01.2019 р. izvestia.nikolaev.uahttp://izvestia.nikolaev.ua/news/в-николаеве-проходят-аркасовские-дни/?fbclid=IwAR01mjJpHHtztj1Jf3-wxt4TxDByJ32PSn7ASWa2aeG30_jJMZ7uL512zMY

В николаевской гимназии открылась интереснейшая выставка. 21.01.2019 р. Источник: http://izvestia.nikolaev.ua/news/в-николаевской-гимназии-открылась-ин/?fbclid=IwAR1UQKXJoPic0XSJTLQIuPJlV6FBiPXWEA_SxL1UvNw5UHNaGBWFTzS-grE

Свічка пам’яті Миколі Аркасу. Газета “Слово Просвіти”.№3. 17-23 січня 2019 р. – С.8

В Николаеве прошли торжества в честь Николая Аркаса. 25 января 2019, Источник: izvestia.nikolaev.ua/news/в-николаеве-прошли-торжества-в-честь-н/

 В Николаеве есть школа, где растят победителей. 22.03.2019 р. Источник: izvestia.nikolaev.ua /news/в-николаеве-есть-школа-где-растят-побе/

Школьница из николаевской гуманитарной гимназии победила на олимпиаде по естественным предметам. 26.03.2019 р. Николаевские известия. Источник: izvestia.nikolaev.ua/news/школьница-из-николаевской-гуманитар/

В Николаеве в честь 75-летия освобождения города высадили аллею роз в гимназии №1. 28.03.2019. Свідок.info https://svidok.info/ru/evidence/27454

Артисты областной филармонии подарили прекрасный концерт школьникам николаевской гимназии25.04.2019. Николаевские известия. http://izvestia.nikolaev.ua/news/артисты-областной-филармонии-подари/?fbclid=IwAR0Q_6PvR1hZKctoN17i9vJ_R6dq8foeaDCSCZQiR3m1n1VaGgytd5TElHA

Ученики николаевской гимназии уверенно побеждают в научных и творческих конкурсах. 25.04.2019. Николаевские известия. Источник: http://izvestia.nikolaev.ua/news/ученики-николаевской-гимназии-увере/izvestia.nikolaev.ua

 Интеллектуальный поединок прошел в николаевской гимназии 03.05.2019. Николаевские известия. Источник: http://izvestia.nikolaev.ua/news/интеллектуальный-поединок-прошел-в-н/izvestia.nikolaev.ua

Гимназия провела флешмоб в вышиванках в Николаеве 16.05.2019 р. Николаевские известия. Источник: izvestia.nikolaev.ua Источник: http://izvestia.nikolaev.ua/news/гимназия-провела-флешмоб-в-вышиванка/

Краса і мудрість казок Віри Марущак. 14.05.2019 р. газ “Южная правда, 4 с.”

С танцами, подарками и с теплым напутствием прошел праздник последнего звонка в николаевской гимназии. 24 мая 2019 г. Николаевские известия. Источник: izvestia.nikolaev.uahttp://izvestia.nikolaev.ua/news/343707/?fbclid=IwAR2pFAqjSjqyO-a4mWrjelYldrvZvLtHXDjCt9OoIMpD9dAbjP1-__0YkrM

Выпускники николаевской гимназии дрожат перед поступлением в вузы/ 28.05.2019. Николаевские известия. Джерелоizvestia.nikolaev.ua http://izvestia.nikolaev.ua/news/выпускники-николаевской-гимназии-др/

В Николаеве гимназия проводит набор учащихся. 03 июня 2019 Источник: izvestia.nikolaev.ua http://izvestia.nikolaev.ua/news/в-николаеве-гимназия-проводит-набор-у/

Вітаємо Бережного Сергія Васильовича, учнівський та педагогічний колективи Першої української гімназії. 18.07.2019 р. Джерело:https://osvita.mkrada.gov.ua/vitaiemo/13373/

Перша українська гімназія імені Миколи Аркаса отримала європейську відзнаку eTwinning School. 18.07.2019 р. Миколаївська правда. Джерело:  http://www.nikpravda.com.ua/перша-українська-гімназія-імені-мико/

Николаевский криминалист стал соавтором научного пособия для курсантов и коллег (про випускника гімназії 2003 р. Сергія Матвієнка)10.08.2019 https://svidok.info/ru/evidence/31991

В родной класс как в первый раз//газ. “Вечерний Николаев”.05.09.2019 г. https://vn.mk.ua/v-rodnoj-klass-kak-v-pervyj-raz/

Призвание – учитель!//газ. “Вечерний Николаев”.03.10.2019 г. с. 1

Директор николаевской гимназии проводит открытые уроки с учениками, подавая пример учителям. 21.10.2019 р. Николаевские известия    Источник: izvestia.nikolaev.uahttp://izvestia.nikolaev.ua/news/директор-николаевской-гимназии-пров/

Учениця 9 класу з Миколаєва перемогла на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з історії і отримала стипендію Президента//Миколаївська правда. 27.11.2019 http://www.nikpravda.com.ua/учениця-9-класу-з-миколаєва-перемогла-н/

Президентскую стипендию получила школьница из Николаева. 27 ноября 2019, Николаевские известия. Источник: //izvestia.nikolaev.ua/news/президентскую-стипендию-получила-шк/

Пошук інтелектуалів.В. Марущак //Слово Просвіти. №5, 30 січня-5 лютого 2020 р. С.9/

Учащиеся гимназии Николаева заняли призовые места во Всеукраинской олимпиаде по украинскому языку и литературе. 30 января 2020. Источник: izvestia.nikolaev.ua  http://izvestia.nikolaev.ua/news/учащиеся-гимназии-николаева-заняли-п/

В Николаеве педколлектив формирует у учащихся высокие моральные качества. 06 февраля 2020 . Источник: izvestia.nikolaev.ua

Ученики активно участвовали в международных проектах, за что николаевская гимназия удостоена звания eTwinning Plus . 04 февраля 2020 . Источник: izvestia.nikolaev.ua

Спортивные и творческие: николаевские гимназисты покоряют новые и новые вершины. 07 февраля 2020 Источник: izvestia.nikolaev.ua http://izvestia.nikolaev.ua/news/спортивные-и-творческие-николаевски/

В Миколаєві гімназисти виготовили паперових янголів. 20 лютого 2020 р.  Источник: izvestia.nikolaev.ua http://izvestia.nikolaev.ua/news/в-миколаєві-гімназисти-виготовили-па/

У Миколаєві, у закладах освіти провели заняття з евакуації. 21.02.2020 р.http://www.nikpravda.com.ua/у-миколаєві-у-закладах-освіти-провели/

https://svidok.info/ru/evidence/38290

Навчальна тривога: у закладах освіти Миколаєва провели заняття з евакуації. 23.02.2020 р. Источник: izvestia.nikolaev.ua/news/навчальна-тривога-у-закладах-освіти-м/

Горожанином года стала учитель, которая ежегодно приводит николаевских школьников к победам в олимпиадах и конкурсах 29.02.2020 р. Источник: izvestia.nikolaev.uahttp://izvestia.nikolaev.ua/news/горожанином-года-стала-учитель-котор/

Школьники из Николаева написали резолюцию в ООН — фото.04.03.2020 . Источник:http://izvestia.nikolaev.ua/news/школьники-из-николаева-написали-резо/

У Миколаєві гімназисти відзначили свято рідної мови.11.02. 2020 р.  Источник: izvestia.nikolaev.uahttp://izvestia.nikolaev.ua/news/у-миколаєві-гімназисти-відзначили-св/

В Николаеве директор гимназии поздравил всех с Пасхой и посоветовал на праздник оставаться дома. 19.04.2020. Источник: izvestia.nikolaev.ua http://izvestia.nikolaev.ua/news/в-николаеве-директор-гимназии-поздра/

Команда учеников гимназии Николаева участвовала в Международном историческом конкурсе. 19.04.2020. Источник: izvestia.nikolaev.ua http://izvestia.nikolaev.ua/news/команда-учеников-гимназии-николаева/

Ученица николаевской гимназии заняла призовое место, дистанционно участвуя в конкурсе «Золотые голоса» 20.04.2020. Источник: izvestia.nikolaev.ua  http://izvestia.nikolaev.ua/news/ученица-николаевской-гимназии-занял/

Гімназисти з Миколаєва посіли І місце у Міжнародному історичному конкурсі. 21.04.2020 р. Миколаївська правда /http://www.nikpravda.com.ua/гімназисти-з-миколаєва-посіли-і-місце/

Учениця Першої української гімназії посіла друге місце у всеукраїнському конкурсі “Золоті голоси” .23.04.2020 . Миколаївська правдаhttp://www.nikpravda.com.ua/учениця-першої-української-гімназії/

Навчають тих, хто музикою керує… Вечерний Николаев. 21.04.2020 р.https://vn.mk.ua/navchayut-tih-hto-muzikoyu-keruye/

Миколаївська шкільна бібліотека віком 149 років. Вікторія Чернявська     26.10.2020  Суспільне мовлення  https://suspilne.media/74341-mikolaivska-skilna-biblioteka-vikom-149-rokiv/?fbclid=IwAR19e-NRfr4vtyaEwHJ7KtIF7LoQT8tfJA4x0Y-qRNG19uNYNhvZWxxT_dQ

Педагог николаевской гимназии стала призёром в конкурсе «Учитель года» 13.11.2020  Источник: izvestia.nikolaev.ua
Радіємо успіхам наших кращих випускників. УОММР. 15.07.2021 р. http://osvita.mkrada.gov.ua/vitaiemo/41296/

Відбувся VII Міжнародний фестиваль-конкурс «Зірки виходять на сцену»  УОММР.  22.07.2021  http://osvita.mkrada.gov.ua/konkursy/41342/

Фото гімназії навесні 2018 р.

06.08.2021 р.

 

Аркас Микола Миколайович


(7 січня 1853, Миколаїв-
26 березня 1909, Миколаїв) - український культурно-освітній діяч, письменник, композитор, історик.