Календар

Січень 2022
П В С Ч П С Н
« Гру    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Галерея


Адреса: Україна, 54030,
м. Миколаїв,
вул. Нікольська, 34

city Mykolaiv 34,
Nikolska street
54030, Ukraine

Тел.: (0512) 37-86-06,
37-86-26, 37-86-17
Тел. довіри: (0512) 37-86-29
e-mail: arkasgymn1@ukr.net

Про бібліотеку

26.10.2020 р. До Міжнародного дня шкільних бібліотек!

Миколаївська шкільна бібліотека віком 149 років

 Вікторія Чернявська 
https://suspilne.media/74341-mikolaivska-skilna-biblioteka-vikom-149-rokiv/?fbclid=IwAR19e-NRfr4vtyaEwHJ7KtIF7LoQT8tfJA4x0Y-qRNG19uNYNhvZWxxT_dQ

 

Всеукраїнский конкурс “Шкільна бібліотека -2020″

https://drive.google.com/open?id=174jQNvMak6Sit5J29dB1ywmueNUFXdT8

Стародавня бібліотека звернена у минуле, сучасна – до прийдешнього.

П. Ландевич

   Бібліотека гімназії  – структурний підрозділ Першої української гімназії імені Миколи Аркаса. Вона знаходиться на другому поверсі. У своїй діяльності керується Законами України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про загальну середню освіту» та іншими керівними та нормативними документами, а також річним планом роботи гімназії.

      Головними завданнями, які стоять перед бібліотекою, є:

 • сприяння реалізації державної політики в галузі освіти;
 • інформаційне забезпечення всіх аспектів навчально-виховного процесу гімназії;
 • виховання інформаційної культури учнів, тобто такого рівня знань, що дають можливість вільно орієнтуватися в інформаційному просторі;
 • систематичне ознайомлення читачів з традиційними і нетрадиційними носіями інформації;
 • вивчення інформаційних потреб і запитів читачів та їх повноцінне задоволення;
 • виховання гармонійно розвинутої особистості, свідомого громадянина своєї країни.

    Бібліотека складається з абонементу, читальної зали, двох книгосховищ – для підручників, для художньої літератури. Загально площа бібліотеки – 134 м2.

    У читальній залі до послуг читачів – довідкові, енциклопедичні видання.

   Фонд довідкової літератури систематично поповнюється. Великим попитом у підготовці до уроків та самоосвіті користуються такі енциклопедії та довідники як: 29-ти томна «Britanica» та 22-ох томна «Compton’s Encyclopedia and Fact-Index» (на англійській мові), серії «Я пізнаю світ», «Хочу знати все!», «Що? Де? Коли?», «Дитяча енциклопедія» та інші.

    Читальна зала обладнана 5 комп’ютерами, підключеними до Інтернет, мультимедійною системою, телевізором із супутниковим телебаченням, ДВД – плеєром.DSC_3813

    Учні та вчителі мають можливість безкоштовно користуватися глобальною мережею для задоволення своїх інформаційних потреб у навчальній, дослідницькій та науковій діяльності, у підготовці до уроків, до Малої Академії Наук, а також у задоволенні різноманітних пізнавальних інтересів та здібностей, пошуку нового додаткового матеріалу.

    За допомогою програмного забезпечення ІРБІС, яке нам встановлено Науково-педагогічною бібліотекою м. Миколаєва в 2004 році, створюється і розвивається електронний каталог, який налічує 2900 (станом на 01.09. 2011 р.)  бібліографічних записів художньої літератури та підручників. База даних постійно поповнюється.

    Електронний каталог є одим з найважливіших бібліотечних ресурсів, який набуває особливої цінності тоді, коли знаходиться у всесвітній мережі, що дозволяє забезпечити цілодобовий доступ до відомостей про бібліотечний фонд. На сайті http://naslib.org/ ви зможете ознайомитись з нашим бібліотечним фондом.

    Фонд краєзнавчої літератури постійно поповнюється виданнями, придбаними за кошти попечительського фонду гімназії. Значну частину фонду складають книги, подаровані місцевими авторами та видавництвами. Для популяризації цих книг організовуємо книжкову поличку «Подарунок з автографом». Проводяться і масові заходи краєзнавчої тематики: урок-подорож «По вулицях старого Миколаєва», літературна вікторина «Історичними стежками Миколаївщини» тощо. Поновлюються книжкова поличка «Видатні миколаївці», тематична папка «Література Миколаєва» та краєзнавча картотека статей, паралельно з якою створюється електронна база даних з краєзнавства.

   Задля формування в учнів інформаційної культури, бережливого ставлення до книг проводяться бібліотечні уроки («Народження книги», «Структура книжки», «Довідкова література», «Книжка та її довідковий апарат» тощо), бесіда-діалог «Твій друг – книга», індивідуальні бесіди, акція по збереженню навчальної книги – «Живи, книго!». Двічі на рік відбуваються рейди перевірки стану підручників, розповсюджуються закладки «Єдині вимоги щодо збереження підручників».

    У бібліотеці гімназії створено фонд документів на електронних носіях інформації для навчально-виховної, наукової, творчої діяльності учнів та вчителів. Фонд складається з 128 електронних програмних засобів.

   У фонді бібліотеки є аудіокасети з записами українського фольклору, що використовуються при проведенні уроків з мистецтва, художньої культури або при підготовці та проведенні народознавчих свят в гімназії.

Перелік аудіо – касет, що використовуються в навчально-виховному процесі :

 1. Аудіотексти до підручника «Francais 5(4)»
 2. Троїсті музики Прикарпаття. Традиційна інструментальна музика Прикарпаття
 3. Троїсті музики Прикарпаття та Буковини. Традиційна інструментальна музика Прикарпаття та Буковини
 4. Поліський лірник. Традиційні лірницькі пісні Західного Полісся
 5. Поліські музики. Традиційна інструментальна музика Західного Полісся
 6. Коровай. Традиційна музика Правобережної Київщини
 7. Постоп’янка з Подляшша. Традиційна музика Підляшшя
 8. Космацькі музики. Етнічна музика України
 9. На нашій юлойці. Традиційна музика Західного Полісся
 10. Бервін – Бервінковії. Етнічна музика України
 11. Цвіте терен. Традиційна музика Лівобережної Київщини
 12. Кольорові села. Етнічна музика України
 13. В герой хаті. Традиційна музика Берестейщини

    Комплектування фонду бібліотеки ведеться з різних джерел:

 • поточне комплектування за рахунок державного бюджету;
 • література, яка отримана в подарунок ( від авторів, видавництв та учнів);
 • література, котра придбана за кошти попечительського фонду;
 • передплата фахових та дитячих періодичних видань (бібліотека передплачує 36 журналів та 32 газети, які використовуються в навчально – виховній  діяльності учнями та вчителями).

    Книжковий фонд бібліотеки становить – 14 292 примірники художньої літератури; фонд підручників 11 860 примірників.

Запрошуємо Вас до світу знань!!!

Наші друковані праці

Друковані матеріали педагогічних працівників ( та учнів)  гімназії     з 2005 року.

Основні аспекти інтелектуально-духовного розвитку особистості в умовах сучасної школи [Текст] : збірник науково-практичних матеріалів. – Миколаїв : [б. в.], 2000. – 126 с.(статті Бережної Г. І., Бережного С. В., Коросташевець В. О., Стамат Т. В.,)-

ДРНТІ

14.25

ББК 74.20
Рубрики: Особистість–інтелектуально-духовний розвиток–зош
Сучасна школа–особистість

Розвиток творчих здібностей учнів в умовах гімназійної освіти [Текст] : брошюра / Уклад. С.В. Бережний. – Миколаїв : [б. в.], 2003. – 40 с. -

ДРНТІ

15.31.31

ББК 88.8
Рубрики: Дитяча психологія

Яценко Наталя Анатоліївна Мова прекрасна як моя країна//газ. “Відкритий урок”- 17.02.2005.

Воробйова Ольга, Згода Аліна, 6(10)Б кл. “Ви – вільні”,- сказали пілоти.»//газ. “Відкритий урок” – 17.02.2005.

Кутова Марина ,7(11)Б кл. Інтернет – це не тільки імідж//газ. “Відкритий урок” – 02.02.2005

Мельник Олена Анатоліївна. Комп’ютеризація шкільної бібліотеки – вимога часу.//газ. “Шкільна бібліотека плюс” -№ 3 – лютий 2005

Казюк Юлия, Баскина Анастасія, 7(11)Б кл. Гимназисты пишут историю остарбайтеров//газ.”Вечерний Николаев” – 5.03.2005

Паплаускайте Марічка ,7(11)Б кл. “Аты-баты шли солдаты”//газ. “Рідне Прибужжя”- 2005

Про пошукову роботу штаба “Патріот” (остарбайторів).//газ.”Вечерний Николаев”  – 12.03.2005.

Шкаруба Л.М. “Амбивалентность образа диявола в западноевропейской    культуре  Средневековья”.// “Всесвітня література та культура” №2, 2005

Стамат Т. В. Для чего учитель приходит в класс: «поучать» или «вдохновлять».//ж. «Всесвітня література в середніх навчальних закладах України» – №10 – 2005 (літературний редактор С. В. Фальова – випускниця гімназії).

Аристова Л.С. Естетичне виховання в системі ціннісних орієнтацій шкільної молоді в сучасних умовах.// Журнал (Науковий вісник «Гілея») №2, 2005 р- травень-червень.

Бережний С. В., Аристова Л. С. Використання інформаційно – комунікаційних технологій в управлінській та навчальній діяльності Першої української гімназії імені Миколи Аркаса м. Миколаєва.

Матеріали ІV Міжнародної науково – практичної конференції “Стратегія                               управління закладами освіти в умовах формування інформаційного суспільства”

7-9 грудня 2005 р.-  Київ-Чернігів-Ніжин – 2005.-С.12-14.

Бережний С. В., Аристова Л. С. Використання інформаційно – комунікаційних технологій в управлінській та навчальній діяльності Першої української гімназії імені Миколи Аркаса м. Миколаєва.

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя. Наукові записки.

Психолого – педагогічні науки .№6.Ніжин-2005, С.141-143.

Аристова Л. С. Вивчення художньої культури.//Газета”Завуч”, №7, березень 2006

Аристова Л. С.Про хід експериментальної апробації навчальних посібників «Художня культура світу» (автори Н. Є. Миропольська, Е. В. Бєлкіна, Л. М. Масол).//ж. «Вересень»-2006-№1-2-С.15-19.

Овчаренко К. Ф., Номировська Г. М. Разом з батьками-будьмо здорові. Тренінгова програма для підлітків віком від 12 до 15 років та їхніх батьків// Себе зрозуміти, себе змінити (Бібліотека соціального працівника). -2006.- С.100-107.

Аристова Л. С. Використання проективної технології в процесі викладання художньої культури.//Науковий вісник Миколаївського державного університету. Випуск 12. Педагогічні науки (збірник наукових праць).-Миколаїв. МДУ 2006 – Том 4-С.6-13.

Яценко Н. А. Творчість Ліни Костенко. Лірика, роман у віршах «Маруся Чурай». Система уроків для 11-го класу.// Газета «Українська мова та література», №10, 03. 2007.-С.5-17.

Георгієва Юлія. Юні науковці міста.// газ. «Рідне Прибужжя» – Миколаїв -19.04.2007 р.

Аристова Л. С. Естетичне ставлення до мистецтва: теоретичні підходи.// журнал “Мистецтво та освіта”-2007.-№3-С.18-22.

Бережний С. В., Аристова Л. С. Інформатизація системи управління та навчально-виховного простору гімназії.// www.ipit.kiev.ua/konf5_20_03_2007/content.htm – Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція.-секція№3-26.

Бережний С. В. Становлення демократичної школи.// журнал “Директор школи. Шкільний світ” – 2007.-№9 –С.8-11.

Аристова Л. С. Чудовий кабінет // газ. “Відкритий урок”-16 жовтня 2007 р.- №32-33.-С.3

Семчишин Дмитро. Золота арфа. Творчість молодих митців Миколаївщини. Випуск VIII. Том 2 //Миколаїв. –Іліон – 2008 – С.18-37

Яценко Наталя. Просте ускладнене речення (Проект уроку для 8 класу) // журнал “Дивослово” – 2008.- №1-С.4-6.

Аристова Л. С. Культура Стародавнього Єгипту. Навчальний КВК. Підсумковий урок

 у 5 класі // газ. “Шкільний світ” -2008- №4.- С.15-18.

Аристова Л. С. Стан сформованості естетичного ставлення старшокласників до мистецтва // Теоретико-методичні проблеми виховання дітей та учнівської молоді. Збірник наукових праць. Випуск 10. Книга І.-Київ. Інститут проблем виховання АПН України-2007.-с.584.- С.438-444.

Сідень І. О. Різдвяні канікули.//газ. “Український південь” – 2 лютого 2008р.-№ 4 – С.6.

Сідень І. О. Різдвяні канікули.//газ. “Земля Підгаєцька” – 9 лютого 2008р.-№6 (757). – С.2

Аристова Л. С. Художні напрями та стилі. Імпресіонізм (урок художньої культури в 9-му класі).// журнал “Мистецтво та освіта”-2008.-№1-С.50-55

Яценко Наталя. Робочий зошит з рідного краю. 8-й клас// газ. “Українська мова та література” – березень 2008.-Число 10-11.-  С.23-33..

Бережний С. В.Формуємо майбутню національну еліту// газ. “Відкритий урок”-27 серпня 2008 р.- №26-28.-С.3

Яценко Н. А. Віра Марущак. Оповідання про дітей зі збірки “Вікнами до сонця” // журнал “Вивчаємо українську мову та літературу” –жовтень 2008.- №29. – С. 20-24.

Яценко Наталя. Другорядні члени речення. Цикл уроків на основі літератури рідного краю (творчість М. Вінграновського)// газ. “Українська мова та література” – жовтень 2008.-Число 38.-  С.3-12.

Яценко Н. А. Проект: “Моніторинг навчальних досягнень учнів з української мови”// журнал “Вивчаємо українську мову та літературу” –грудень 2008.- №34. – С. 2-5.

Козлова Лиза. Первая  украинская отметила юбилей //газ.”Малек” – 2008 – №12- С.10-11

Бережний С. В. Використання інноваційних технологій при вивченні математики в контексті особистісно орієнтованого навчання //Вересень. –-2008. – №№3-4 – Миколаїв. – С.124-138.

Аристова Людмила Сергіївна.ФОРМУВАННЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ ЕСТЕТИЧНОГО СТАВЛЕННЯ ДО МИСТЕЦТВА В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ. УДК 373.5.036:7.Спеціальність 13.00.07 – теорія і методика виховання. Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук//Інститут проблем виховання АПН України – Київ – 2008

Яценко Наталя. Технологія  організації та проведення моніторингу рівня навчальних досягнень учнів з української мови (фаховий тренінг) //Вересень. –-2008. – №№3-4 – Миколаїв. – С.90-94.

Марущак Віра. Школа журналіста //Шкільна журналістика: Факультативний курс для профільної школи-К.:Шкільний світ, 2009.-С.4-35.

Марущак Віра. Основи журналістики. Навчальна програма спецкурсу.//Шкільний світ-2009-№9- С.1-12.

Бережний С. В., Аристова Л. С., Михайленко Н. І.Використання інформаційно-комунікаційних технологій-вимога часу// Матеріали міжнародної науково-педагогічної конференції »Тенденции развития школьных библиотек в информационном обществе»- 30.04-02.10.2008р.-Николаев: «Илион» -2009- С.52-59.

Використання інформаційно – комунікаційних технологій (випуск ІІІ). Укладачі: Тарасова О. В., Бережний С. В. Збірка з досвіду роботи Першої української гімназії імені Миколи Аркаса  по впровадженню ІКТ //osvita – mk.org.ua

Сідень І. О. Критичне мислення на уроках української літератури.// жур.»Вивчаємо українську мову та літературу» – червень 2009р. – №№16-18 – С.44-53.

Марущак Віра. Школа  журналіста. Навчальний посібник.//Тернопіль:Мандрівець, 2009.-136с.

Кукуруза Ольга. Художня праця. Програма для 5-7 класів.//ТОВ Видавництво «Ранок»,2009 –С.148-164.

Швець Яна. Цінуйте те. що маєте. // журн. «Обдарована дитина» – 2009 – №7 – С.65-66.

Бережний С. В. Головне завдання – виховання майбутньої  національної еліти//жур.»Обдарована дитина» – 2009р. – №9 – С.2-5.

Чернявська О. В. Психолого – педагогічний семінар »Обдарована дитина». Семінар – тренінг для вчителів// жур.»Обдарована дитина» – 2009р. – №9 – С.5-10.

Паплаускайте Марія. Символіка української вишивки.// жур.»Обдарована дитина» – 2009р. – №9 – С.66-67.

Мільтих Діана.9- Б кл 2009. Куди веде моя вулиця? //http://ntl.hmarka.net/to-16-also-is-more.html

Катерина Гунько .9-Б кл. 2009. Мій другий дім, світлиця знань – гімназія. //http://ntl.hmarka.net/to-16-also-is-more.html

Семчишин Дмитро. Золота арфа. Творчість молодих митців Миколаївщини. Поезія. Випуск IХ. Том 1 //Миколаїв. –Іліон – 2009 – С.28-68

Чернявська Вікторія.  Золота арфа. Творчість молодих митців Миколаївщини. Проза. Випуск IX. Том 2 //Миколаїв. –Іліон – 2009 – С.25-32

Серікова Ксенія. Золота арфа. Творчість молодих митців Миколаївщини. Проза. Випуск IX. Том 2 //Миколаїв. –Іліон – 2009 – С.80-82

Ковальчук Єлізавета. Золота арфа. Творчість молодих митців Миколаївщини. Проза. Випуск IX. Том 2 //Миколаїв. –Іліон – 2009 – С.83

Яценко Вероніка. Золота арфа. Творчість молодих митців Миколаївщини. Проза. Випуск IX. Том 2 //Миколаїв. –Іліон – 2009 – С.84

Бабич Микола. Золота арфа. Творчість молодих митців Миколаївщини. Проза. Випуск IX. Том 2 //Миколаїв. –Іліон – 2009 – С.85

Яценко Вероніка. Вулиця, на якій я живу// Рідне Прибужжя – 24 листопада 2009 – С.4.

Яценко Н. А. Система роботи з обдарованими дітьми гімназії та метод проектів як її складова//жур.»Обдарована дитина» – 2009р. – №10 – С.34 – 38.

Марущак Вера. На берегах реки детства//Николаевский телеграф – /http://ntl.hmarka.net/ /worldwonderful/1345-2009-12-24-11-16-39.html – 24.12.09

Бережна Г. І. Основи педагогіки. Програма для 8-11 кл.//газ. «Директор школи» – 2010 – №7 – С.4-15.

Бережна Г. І. Основи педагогіки. Програма для 8-11 кл.//газ. «Директор школи» – 2010 – №8 – С.6-11.

Овчаренко К. Ф. Основи психології. Програма для 9-11 кл.//газ. «Директор школи» – 2010 – №8 – С.12-15.

Зварич А., Кукуруза О. Краса в різноманітті (методика викладання мистецтв).//жур. «Мистецтво та освіта» – 2010 – №2 – С.52-55.

Заворотченко Л. А. Формування соціальної зрілості старшокласників у позакласній діяльності.//Науковий вісник МДУ ім.. В. Сухомлинського. Педагогічні науки. – 2010 – Випуск 1.29 – С.161 –167.

Яценко Н. А.Компетентнісний підхід у навчанні української мови й  літератури в умовах                                                                                        допрофільної та профільної освіти// www.teacherjournal.com.ua/…/134_Досвід…-2010

Яценко Н. А. Тематичні контрольні роботи з української мови для 9 класу з поглибленим вивченням української мови// журнал “Вивчаємо українську мову та літературу” –червень  2010.- №21. – С.9– 24.

Аристова Л. С. Хоровий концерт та його творці:М. Березовський, А. Ведель, Д. Бортнянський.  художньої культури.//Л. М. Масол, О. В. Гайдамака . Художня культура. Тематичні розробки уроків. 10 клас – Ранок – 2010 – 162- 173.

Яценко Н. А. Тематичні контрольні роботи з української мови для 9 класу з поглибленим вивченням української мови// журнал “Вивчаємо українську мову та літературу” –серпень  2010.- №22-24. – С. 40-1 – 40-16.

Аристова Л. С. Художня культура як засіб формування у старшокласників естетичного ставлення до мистецтва. //журнал «Вересень». – 2010. – №№3-4 – Миколаїв. – С.26-32.

Аристова Л. С. Розвиток професійної компетентності вчителя художньої культури //Всеукраїнська н.-п.конференція – тези -12-14 травня 2011р.- Миколаїв- С.14-15.

Заворотченко Л. А. Організаційно – педагогічні умови формування соціальної зрілості старшокласників у позакласній діяльності// Всеукраїнська н.-п.конференція – тези -12-14 травня 2011р.- Миколаїв- С.67-68.

Бережний С. В., Аристова Л. С., Зварич А. А., Кукуруза О. В.Гімназія – експериментальний заклад Всеукраїнського рівня. З досвіду роботи.//газ . «Гімназійна родина» – 2011 – 4 с.

Геллер Т. В. Принципи розроблення олімпіадних завдань //ж.«Історія і суспільствознавство в школах України» -2011-№6. – С.30-31.

Нікітіна О. В. «Корабели з Першої української гімназії презентували проект «Aqua vita est»: Реконструкція системи водоочищення у м. Миколаєві //газ.»Український південь» – 2011 – №31 – С.6.

Аристова Л. С. Кросворди  «Обряд»// журнал “Мистецтво та освіта” – 2011.- №2- С.57.

Аристова Л. С. Використання відеоматеріалів на уроках художньої культури    // журнал “Мистецтво та освіта” – 2011.- №3- С.56-58.

Заворотченко Л. А. Організаційно – педагогічні умови формування соціальної зрілості старшокласників у позакласній діяльності//ж. Вересень – Спецвипуск. Том1-2011 – Миколаїв – С. 93-99.

Тараненко Кирило.  Золота арфа. Творчість молодих митців Миколаївщини. Випуск XI. Том 2. – Миколаїв. – Іліон -  С.133-153.

Бережний Сергій. Особливості формування інформаційно-комунікаційного освітнього середовища гімназії//ж. Шкільний бібліотечно-інформаційний центр-2011-№10 – С.14-22.

Сідень Ірина. Організація навчально-виховного процесу гімназії засобами інформаційно-комунікаційних технологій// ж. Шкільний бібліотечно-інформаційний центр-2011-№10 – С.24-28.

Чернявська Олена. Використання ІКТ для розвитку пізнавальної активності та творчих здібностей учителів і учнів// ж. Шкільний бібліотечно-інформаційний центр-2011-№10 – С.29-33.

Михайленко Наталія. Медіатека гімназії: інформаційна безпека батьків// ж. Шкільний бібліотечно-інформаційний центр-2011-№10 – С.34-36.

Колесник Дарья . Первая украинская гимназия имени Николая Аркаса отметила свое 18-летие//Николаевская областная интернет-газета. 09.12.2011

Козлова Елизавета. С днем рождения, гимназия!//газ. Родной причал – 2011-№50 – 14-20.12- С.1

Ірина Сідень, Наталія Михайленко. Сучасна літературна карта України (Урок у бібліотеці). // ж. Шкільний бібліотечно-інформаційний центр-2012-№3 – С.37-44.

Бережний Сергій. Сучасний навчальнийзаклад в інформаційному суспільстві.// газ. “Директор школи” – 2012.-№7 –С.7-13.

Геллер Тетяна. Вивчення життєдіяльності історичних особистостей як один із напрямів формування аксіологічної компетентності учнів//газ. «Історія України» – 2012. №13-14 – С.17-22.

Яценко Наталя. Оповідання як відбиток життя. Урок-презентація//газ. «Шкільний світ» – 2012. – №14 – С.6-9.

Слободенюк Ксенія. Доленосна зустріч.//газ. «Український південь» -2012. – №14 – С.2.

Коломієць Дарина. Героїчні сторінки родини Новосад.//Літопис нашої пам’яті – Миколаїв- 2012 –  С. 202 – 204.

Мільтих Д. Сторінки історії.//газ. «Відкритий урок» – 2012. – №22 – 23 – С.2.

Аристова Людмила. Сергієнко Вікторія. Музичне мистецтво. Підручник для 1 кл. ЗНЗ//Київ. Видавничий дім «Освіта» – 2012. – 128 с.

Аристова Людмила. Сергиенко Виктория. Музыкальное искусство. Учебник для 1 кл. ОУЗ//Киев. Видавничий дім «Освіта» – 2012. – 128 с.

Аристова Людмила. Сергієнко Вікторія. Музичне мистецтво. Підручник для 2 кл. ЗНЗ//Київ. Видавничий дім «Освіта» – 2012. – 128 с.

Аристова Людмила. Сергиенко Виктория. Музыкальное искусство. Учебник для 2 кл. ОУЗ//Киев. Видавничий дім «Освіта» – 2012. – 128 с.

Аристова Людмила. Формування естетичного ставлення до музичного мистецтва у дітей старшого дошкільного віку//Науковий вісник Миколаївського державного університету ім.. В, О. Сухомлинського. Том 1. Серія «Педагогічні науки». – 2012.- Випуск 37 –С.13-16.

Паплаускайте Марічка. Скелястий степ//журн. «Український тиждень» – 18-24.05.2012 – №20  – С. 62 – 65.

Тарновська А. Пригоди «Робінзонів» на острові «Дельфін».//газ. «Відкритий урок» – 2012. – 12 жовтня – №34 – 35 – С.3.

Цимбалова Д., Мед М. Щедрий урожай на освітянській ниві. //газ. «Відкритий урок» – 2012. – 26 жовтня – №36–37  – С.2.

Нікітіна О. Велика мандрівка  «екологічною стежкою» //газ. «Відкритий урок» – 2012. – 21листопада – №40–41  – С.6

Петренко Ірина. Інформаційний паспорт навчальної теми «Принципи безпечної життєдіяльності» //ж. «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» – 2012 – №11 – С.71-76.

Паскалов Олексій. Релігійні увіровання населення Нижнього Побужжя в період доби пізньої бронзи. Керівник Геллер Т. В.//ІІІ Всеукраїнська конференція «Мій рідний край, моя земля очима сучасників». Тези пошуково-дослідницьких робіт.- 2012- Миколаїв -  МОЦТКЕУМ- С.76.

Дерун В., Кобзан Н., Кучеренко Л., Небожатко М., Фортуна Д. Рослини інтродуценти дитячого містечка «Казка» .//ІІІ Всеукраїнська конференція «Мій рідний край, моя земля очима сучасників». Тези пошуково-дослідницьких робіт.- 2012- Миколаїв -  МОЦТКЕУМ- С.107.

Петренко Ірина. Економіка.11 клас.Інформаційний паспорт теми «Правила і закони у суспільстві та твоєму житті» //ж. «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» – 2012 – №12 – С.67-74.

Цуркіна Тетяна Валентинівна. Обертальний рух. Період обертання. Місяць – природний супутник Землі. Урок з фізики для 8 класу//Форум педагогічних ідей «УРОК» : Освіта.ua – 16.11.2012

Козка Т. Ювілей славетного земляка.//газ.”Відкритий урок”.-2013- №№3-4 – 16 січня                                                                          .-  С. 4.

Козка Тетяна. Вклонімося Миколі Аркасу.//ж.»Мистецтво та освіта».-2013 – №1 – С.59.

Петренко Ірина. Інформаційний паспорт навчальної теми «Надзвичайні ситуації». Основи здоров’я //ж. «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» – 2013 – №4 – С.57-62.

Петренко Ірина. Інформаційний паспорт теми «Попит, пропозиція, ринкова ціна та гроші у функціонуванні економіки» (Економіка, 11кл.) //ж. «Шкільна електронна бібліотека «ШБІЦ-інфо» – 2013 – №5 – С.11.

Аристова Людмила. Використання навчально-методичногокомплексу«Музичне мистецтво» в естетичному вихованні молодших школярів.//ж. «Мистецтво та освіта» – 2013 – №3 – С.10-13.

Масол Людмила, Аристова Людмила. Музичне мистецтво. Підручник для 5 кл. ЗНЗ//Харків «Сиция» – 2013. – 160 с.

Аристова Людмила. Орієнтовне календарне планування змісту уроків з «Музичного мистецтва» (5 кл.).//ж. «Мистецтво та освіта» – 2013 – №3 – С.53-56.

Аристова Людмила. Музичне мистецтво.(календ.-темат.планування, 2 кл.)// газ. «Початкова освіта» 2013- №29-30 – С.72-75.

Михайленко Наталія. Бібліотека – інформаційний лідер гімназії.// ж. «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» – 2013 – №8 – С.16-21.

Тарновська Алла. Династія благородних освітян. .//газ.”Відкритий урок”.-2013- №№30-31 – 3 жовтня.-  С. 3.

Петренко Ірина. Інформаційний паспорт навчальної  теми «Безпека в сучасному суспільстві» (Основи здоров’я, 8 кл.) //ж. «Шкільна електронна бібліотека «ШБІЦ-інфо» – 2013 – №10 – С.63-68.

Аристова Людмила. Орієнтовне календарне планування змісту уроків з «Музичного мистецтва» (1 кл.).//ж. «Мистецтво та освіта» – 2013 – №4 – С.51-54.

Вадим Босак, ученик 11-Б кл. На сцене Дворца творчества молодежи, вместе с            учениками, пел директор гимназии (ФОТО) http://mycity.mk.ua/?p=129601

 

Нікітіна О., Махова М., Голосна К., Білецька В.  Піклуйтесь про Чорне море! .//газ.”Відкритий урок”.-2013- №№41 – 42 – 6 грудня.-  С. 7.

Аристова Людмила. Інноваційні ідеї викладання музичного мистецтва в початковій і середній школі//Розвиток творчого потенціалу учнів загальноосвітніх навчальних закладів у системі полі художнього виховання. Матеріали ІІ Міжнародної школи методичного досвіду. –Миколаїв – 2013 – С.65-71.

Козка Тетяна. Естетико – виховні можливості анімаційного мистецтва щодо естетичного перетворення світу//Розвиток творчого потенціалу учнів загальноосвітніх навчальних закладів у системі полі художнього виховання. Матеріали ІІ Міжнародної школи методичного досвіду. –Миколаїв – 2013 – С.159-162.

Аристова Людмила. Сергієнко Вікторія. Музичне мистецтво. Підручник для 3 кл. ЗНЗ//Київ. Видавничий дім «Освіта» – 2013. – 114 с.

Анастасия Рубан, ученица 11 класа. Николаевские школьники отметили Международный день родного языка (ФОТО)//Мой город http://mycity.mk.ua/?p=140517

Аристова Людмила. Орієнтовне календарне планування змісту уроків з «Музичного мистецтва» (2 кл.).//ж. «Мистецтво та освіта» – 2014 – №1 – С.53-56.

Масол Людмила, Аристова Людмила. Музичне мистецтво. Підручник для 6 кл. ЗНЗ//Харків «Сиция» – 2014. – 160 с.

Нікітіна А. Люблю Ваші руки і посмішку.//газ.”Відкритий урок”.-2014- №№16-17 – 4 травня.-  С. 8.

Аристова Людмила. Орієнтовне календарне планування змісту уроків з «Музичного мистецтва» (3 кл.).//ж. «Мистецтво та освіта» – 2014 – №2 – С.52-54.

Геллер Тетяна. Дякую творцеві за все прекрасне у нашому світі.//газ. «Вечірній Миколаїв» – 2014 – №96 – 16 августа  – С.4.

Яценко Наталя. Робочі зошити з літератури рідного краю (авт.. Н. Я. Яценко).// ж. «Шкільна електронна бібліотека «ШБІЦ-інфо» – 2014 – №6 – С.98- 100.

Аристова Людмила. Орієнтовне календарне планування змісту уроків з «Музичного мистецтва» (6 кл.).//ж. «Мистецтво та освіта» – 2014 – №3 – С.53-55.

Яценко Н.А. Тематичні контрольні роботи з української мови для 9 класу, І семестр (авт.. Н. Я. Яценко).// ж. «Вивчаємо українську мову та літературу» -серпень  2014 – №22-24 – С.73- 85.

Яценко Н.А. Тематичні контрольні роботи з української мови для 9 класу, ІІ семестр (авт.. Н. Я. Яценко).// ж. «Вивчаємо українську мову та літературу» -вересень  2014 – №25-26 – С.42- 48.

В. Марущак. Флеш-моб гімназистів.//газ.”Відкритий урок”.-2014- №№29-30– 17 жовтня.-  С. 4.

Тетяна Геллер. Він був щасливий. .//газ.”Відкритий урок”.-2014- №№29-30– 17 жовтня.-  С. 8

Сергій Бережний, Тетяна Геллер. Як ми живемо з іменем Аркаса.//Глаголь добро:суспільно-гуманітарний краєзнавчий альманах науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва – 2014 – С.168-173..

Погодіна Інна. Аркасівські читання.//газ.”Відкритий урок”.-2015- №№11-12– 4 квітня.-  С. 4

Марущак Вера. В николаевской библиотеке учащиеся встретились с автором книги о войне.. 6 мая 2015. http://novosti-n.org/news/read/87250.html

Д. Мелех, А. Тарновська та інші. Феномен партизанської боротьби.//газ.”Відкритий урок”.-2015- №№15-16– 6 травня.-  С. 2

Т. Геллер, В. Марущак. За мир и чистое небо. .//газ.”Южная правда”.-2015- №54– 19 травня.-  С. 4

Аристова Л. Календарне планування уроків курсу «Музичне мистецтво» (4 кл.) //ж. «Мистецтво та освіта» – 2015 – №1-2 – С.64-68.

Л. С. Масол, Л. С. Аристова Орієнтовне календарно-тематичне планування уроків за програмою «Музичне мистецтво» (7 кл.) //газ. «Шкільний світ»- 2015 – №11 – С.7-10.

Цуркіна Т. В. Фізичні тіла та фізичні явища. Властивості тіл. Деформація тіла. Сила пружності. Закон Гука. С. 85-100

Виштовхувальна сила. Закон Архімеда. С.115-122//Збірка МОІППО «Особливості організації навчально-пізнавальної діяльності учнів у процесі вивчення фізики за новою програмою. 7 клас» – Миколаїв – 2015 (упорядник Ліскович О.В.).

Майя Корсун, Катерина Аркуша. Київська Русь за Володимира Мономаха та його сина. Методика викладання курсу «Історія України. 7 кл.»//Бібліотека журналу «Історія і суспільствознавство в школах України»- 2015 – №1- С.41 – 44.

А. В. Базарний. Еволюція відносин на морі між Запорізькими козаками та Османською імперією у І половині XVII століття//Збірка МОІППО. Країни Чорноморського басейну: історико-правовий, економіко – географічний аспекти співіснування та співпраці (до Міжнародного дня Чорного моря). Збірник матеріалів обласних педагогічних читань. Миколаїв  – 2015- С.7-11.

Д. О. Білецький. Кримське ханство//Збірка МОІППО. Країни Чорноморського басейну: історико-правовий, економіко – географічний аспекти співіснування та співпраці (до Міжнародного дня Чорного моря). Збірник матеріалів обласних педагогічних читань. Миколаїв  – 2015- С.7-11.

В.М.Рузанова.Вплив російсько-турецьких конфліктів на заселення Миколаївщини//Збірка МОІППО. Країни Чорноморського басейну: історико-правовий, економіко – географічний аспекти співіснування та співпраці (до Міжнародного дня Чорного моря). Збірник матеріалів обласних педагогічних читань. Миколаїв  – 2015- С.72-75.

Гончарова Дар’я. Люди з давніх давен…//Збірка ЧДУ ім.. П. Могили. Тези науково-практичного круглого столу « Проблеми вивчення української мови та мов національних меншин… Роботи переможців творчого конкурсу серед школярів «Лунай, слов’янська наша мово!»- Миколаїв – 2015-С.28-31.

Марущак Віра. Достойні імена рідним  вулицям.//газ. «Український південь» – 2015 – №15 – С.3.

Марущак Віра. Достойні імена рідним  вулицям.//газ. «Слово Просвіти» – 2016 – №1 – С.5.

А. Берлайн. На все життя.//газ.”Відкритий урок”.-2016- №№7-8– 4 березня.-  С. 1

Ліля Заворотченко.Літери-н-та-нн- у прислівниках//газ. «Українська мова та література».- січень 2016- №№1-2- С.38-41.

Л. М. Масол, Л. С. Аристова.Музичне мистецтво (7 кл.), Харків «Сиция», 2015

В. Шабанова. Літературна творчість молодих// газ.”Відкритий урок”.- 2016- №№13-14–3 червня.-  С.8

Аристова Л. С. Проектна діяльність на уроках музики//ж. «Мистецтво та освіта» – 2016 – №3 – С.16-19.

О. Джураєва, А. Нікітіна. Дійти до місця// газ.”Відкритий урок”.- 2016- №№17-18–1 жовтня.-  С.3

Педагогічний досвід формування та розвитку учнівських компетенцій в освітній галузі «Суспільствознавство». Збірник методичних розробок.МОІППО //Миколаїв-2016:

Геллер Т. В. Західна Україна в період завершення революції 1848-1849 років (Історія України, 9 кл.). С.7-18.

Корсун М. А. Стан культури України в ІІ половині 40-х початку 50-х років (Історія України, 11 клас). С.35-43.

Атанасова Анастасія.Традиції та обряди болгарського населення Тернівки в XIX –XX столітті // Збірка. VII Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників»-2016- Миколаїв.МОЦТКЕУМ.- С, 89-92

Михайленко Н. І. Формування інформаційної компетентності учасників освітнього процесу гімназії//Н-м журнал «Шкільний бібліотекар» – квітень 2017 – №4 -  С.11 – 13.

Джураєва О. В. Мечты сбываются. Учителя и школьники из Первой украинской гимназии им. Н. Аркаса встретились с Вадимом Сердцевым.   Газ. “Миколаївська правда” –  04.05.2017  http://www.nikpravda.com.ua/mechty-sbyvayutsya-uchitelya-i-shkolniki-iz-pervoj-ukrainskoj-gimnazii-im-n-arkasa-vstretilis-s-vadimom-serdtsevym/

Яценко, Н.А. Скетчноутинг і комікси на уроках української мови та літератури. Візуалізація ідей/ Н.А. Яценко // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2018.-№12. – С.2.

Яценко, Н.А. Скетчноутинг і комікси на уроках української мови та літератури. Візуалізація ідей/ Н.А. Яценко //Педагогічна майстерня.- 2018. – №5 (89).- С.21-23.

«Мистецтво» 1 клас (авт. Калініченко О. В.; Аристова Л. С.). Підручник для ЗЗСО.  Видавничий дім “Освіта”-2018

Аристова Л. С. Реалізація змістової лінії»Сприймання та інтерпретація мистецтва в курсі «Мистецтво.1 клас»»//журнал «Мистецтво та освіта» – №3 – 2018 – С.11-14

Аристова Л. С., Калініченко О. В . Орієнтовний календарний план уроків мистецтва в 1 класі (1 семестр)//журнал «Мистецтво та освіта» – №3 – 2018 – С.40-42.

Бережний Сергій. В Николаеве прошел флешмоб 07 сентября 2018. Николаевские известия. Источник: izvestia.nikolaev.ua

Аристова Л. С. Реалізація змістової лінії»Сприймання та інтерпретація мистецтва в курсі «Мистецтво.1 клас»»//журнал «Мистецтво та освіта» – №3 – 2018 – С.11-14

Калініченко О. В., Масол Л. М., Аристова Л. С. Мистецтво. Робочий зошит-альбом. 1 кл. “Освіта”. 2018

 Джураєва О. В., Нікітіна А. У Першій українській гімназії ім. М. Аркаса з’явився свій годинник місцевого часу.27.03.2019. Миколаївська правда.   http://www.nikpravda.com.ua/у-першій-українській-гімназії-ім-м-арк/

НУШ Дидакта Мистецтво. 1 клас. Робочий зошит до підручника О. В. Калініченко, Л. С Аристової . “Ранок” – 2018

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА О. Калініченко, Л. Аристова МИСТЕЦТВО 1 клас Система уроків за підручником О. Калініченко, Л. Аристової Видавництво «Освіта» 2019

«Мистецтво» 2 клас (авт. Калініченко О. В.; Аристова Л. С.). Підручник для ЗЗСО. Видавничий дім “Освіта”-2019

Калініченко О. В., Масол Л. М., Аристова Л. С. Мистецтво. Робочий зошит-альбом. 2 кл. “Освіта”. 2019

Аристова Людмила. Методика муичного навчання та виховання. Навчально – методичний посібник. Іліон- 2019

Аристова Л. С. Словесні методи на уроках музичного мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво»//журнал «Мистецтво та освіта» – №3 – 2019 – С.11-16

Калініченко О. В., Аристова Л. С. «Мистецтво» ( підручник інтегрованого курсу для 3 класу закладів загальної середньої освіти. «Освіта»-2020).

(авт. Калініченко О.В., Аристова Л.С.) – 2020 – Уроки онлайн   www.urok.net.ua › mistectvo-…

Електронна версія підручника «Мистецтво» підручник інтегрованого курсу для 3 класу (авт. Калініченко О.В., Аристова Л.С.) – 2020.

3 клас НУШ Мистецтво. Робочий зошит-альбом. Мої перші творчі кроки. Калініченко О.В., Аристова Л. С. та інш. Освіта (978-966-983-130-9)

4 клас НУШ Мистецтво. Робочий зошит-альбом. Мої перші творчі кроки. Калініченко О.В., Аристова Л. С. та інш. Освіта

Калініченко О. В., Аристова Л. С. «Мистецтво» ( підручник інтегрованого курсу для 4 класу закладів загальної середньої освіти. «Освіта»-2021).

(авт. Калініченко О.В., Аристова Л.С.) – 2021

Аристова Людмила. Методика муичного навчання та виховання.Частина 2. Навчально – методичний посібник. Іліон- 2021 – 446 с.

 

Сертифікат вдячності

 IMG_20150114_0002img512

IMG_20150225_0001

Аркас Микола Миколайович


(7 січня 1853, Миколаїв-
26 березня 1909, Миколаїв) - український культурно-освітній діяч, письменник, композитор, історик.