Календар

Грудень 2017
П В С Ч П С Н
« Лис    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Галерея


Адреса: Україна, 54030,
м. Миколаїв,
вул. Нікольська, 34

city Mykolaiv 34,
Nikolska street
54030, Ukraine

Тел.: (0512) 37-86-06,
37-86-26, 37-86-17
Тел. довіри: (0512) 37-86-29
e-mail: arkasgymn1@ukr.net

МАН, НТГ

Аркасівські читання -2016

 

02.02.2016 року в Першій українській гімназії імені Миколи Аркаса  стартували традиційні загальногімназійні Аркасівські читання. Про здобутки у науково-дослідницькій та пошуковій діяльності звітували учні 5(9)-7(11)-х класів, члени НТГ «Інтелектуал».

У перший день секційних засідань працювали три секції.

1. Секція художньо-естетичного напрямку, педагогіки і психології                                                                 

Керівники: Козка Т.В., Тарновська А.Г.

            Кращими визнані роботи: Щабельської Поліни, учениці 5(9)-Б класу ( «Українська школа Миколи Аркаса у Христофорівці»), Дмитрієвої Тетяни, учениці 7(11)-Б класу («Японський сад»), Савченка Ростислава, учня 4(8)-А класу («Бітбоксінг – новий напрямок у сучасній музиці»).

2. Секція фізико-математичного напрямку  

Керівники: Цуркіна Т.В., Опятюк С.О.

          Кращими визнані роботи: Дмитрієвої Тетяни, учениця 7(11)-Б класу(«Трикутник рело»), Поліщука Даніїла, учня 5(9)-А класу («Програмування. Робота з файлами»), Єфремової Владислави, учениці 4(8)-Б класу «Маятник Фуко»), Мілєвої Анни, учениці 6(10)-А класу («Оптичні ілюзії»).

 3. Секція української філології і журналістики    

Керівники: Волошина Н.Ф., Марущак В.І.

         Кращими визнані роботи: Форися Іллі, учня 5(9)-А класу («Темні» місця в «Слові про Ігорів похід»), Паплаускайте Анастасії, учениці 5(9)-А класу ( «Комп’ютерний підлітковий сленг») та Радутної Анастасії, учениці 3(7)-А класу («Особливості лексичного складу україномовного перекладу творів зарубіжних письменників»). До речі, Анастасія є наймолодшим учасником Аркасівських читань цього року.

До участі у першому дні секційних засідань Аркасівських читань залучилося 94 учні.

     

У другий день секційних засідань (03.02.2016) працювали п’ять секцій.

1.Секція природничих наук

Керівники: Мороз А. Ю., Джураєва О.В.

          Кращими визнані роботи: Лінчаковського Станіслава, учня 4(8)-Б класу, («Визначення жорсткості води у домашніх умовах»), Гончарової Євгенії, учениці 7(11)-Б класу, («Вплив Інтернету на підлітків»),  Мілєвої Анни, учениці 6(10)-А класу («Перспективи застосування програми Google Earth під час вивчення природних об’єктів Миколаївщини»).

 2. Секція зарубіжної літератури

Керівники: Бабій І.П., Іванова С.В..

         Кращими визнані роботи: Позднякової Каріни, учениці 7(11)-Б класу    («Прокляті книги» у світовій літературі»), Ференц Аліси, учениці 6(10)-А класу («Жанрове розмаїття іспанської поезії ХVІІ ст. на прикладі поетичної збірки Хуани Інес де ла Крус «Десята муза»), Гарань Анастасії та Стоцької Крістіни, учениць 5(9)-А класу ( «Слова-шифри у творах Дж. Роулінг»).

3. Секція суспільно-гуманітарних дисциплін

Керівники: Корсун М.А.,  Геллер Т.В.

          Кращими визнані роботи: Беленбаші Емре, учня 6(10)-Б класу («Вплив жіночого султанату на розвиток Османської імперії»), Гаврилова Олександра, учня 7(11)-А класу («Релігійні вірування кочівників північного Причорномор’я доби зрілого середньовіччя»), Цуркіної Марії, учениці 5(9)-Б класу (« Молодіжні організації тоталітаризму: виховання покоління героїв чи підкручення гвинтиків для державної машини»), Мелеха Дмитра, учня 5(9)-Б класу («Репресії против «фольксдойче» на Миколаївщині в післявоєнний період»).

4. Секція іноземної філології

Керівники: Разумова Х.Р., Бережна О.В..

           Кращими визнані роботи: Туз Катерини, учениці 6(10)-Б класу («Дерево можливого» як концепція імовірного майбутнього у творчості Бернара Вербера»),  Орехової Крістіни, учениці 6(10)-А класу («Особливості перекладу німецьких прислів’їв та приказок»), Крисюк Дар’ї, учениці 4(8)-Б класу (« Особливості вжвання розмовної мови у творах Реймонда Кено»).

5. Секція анлійської філології

Керівники : Потапенко Т.І., Рудоманова О.Є.

           Кращими визнані роботи: Бойченко Дар’ї, учениці 7(11)-Б класу          («Походження і використання англійських ідіом з ботанічною основою»), Чумакової Анни, учениці 6(10)-Б класу («Використання бізнес-ідіом в сучасній англійській мові»), Гвелісіані Марини, учениці 4(8)-Б класу («Драматургія Вільяма Шекспіра»).

 До участі у другому дні секційних засідань Аркасівських читань залучилося 129 учнів.

Проягом двох днів працювали вісім секцій різних напрямків, визначались кращі роботи. Цього року для участі у читаннях представлено 80 робіт, кращими визнано 26 робіт.  Компетентне журі  обрало найкращі роботи, автори яких отримали почесне право брати участь у пленарному засіданні.

Лютий 2016 р.

Вітаємо  учнів – переможців І (міського) етапу Всеукраїнського

 конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт

учнів – членів МАН України у 2015 – 2016 навчальному році,

які направляються на ІІ (обласний) етап 

Гаврилова Олександра, 7(11)-А кл., секція «Релігієзнавство та історія релігії»,

Скороход Ольгу, 6(10)-А кл., секція «Педагогіка»,

Беленбаші Озан Емре, 6(10)-Б кл., секція «Всесвітня історія»,

Туз Катерину, 6(10)-Б кл., секція «Французька мова»

Зичимо майбутнім науковцям перемоги на ІІ (обласному) етапі!

 

 Січень 2015 р.

Переможці ІІ етапу (обласного) конкурсу -захисту
науково-дослідницьких робіт учнів-членів Миколаївського
обласного територіального відділення МАН України у 2015 р.

Сідень Олена, 7(11)-Б – секція “французська мова” – І місце;
Сідень Олена, 7(11)-Б – секція “педагогіка” – І місце;
Фарбітник Інна, 7(11)-А – секція “астраномія” – І місце;
Махова Марина, 7(11)-Б – секція “соціологія” – І місце;
Доніка Аліна, 7(11)-А – секція “мистецтвознавство” – І місце;
Бороздіна Карина, 7(11)-А – секція “психологія” – ІІ місце;
Літвінова Марія, 7(11)-Б – секція “гідрологія” – ІІ місце;
Мальцев Данило, 7(11)-А – секція “французська мова” – ІІ місце;
Рудой Максим, 7(11)-А – секція “Історія України” ІІІ місце.

 

 

Аркас Микола Миколайович


(7 січня 1853, Миколаїв-
26 березня 1909, Миколаїв) - український культурно-освітній діяч, письменник, композитор, історик.